شرکت البرز ابتکار مبین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه ارائه و فروش کلیه خدمات اینترنتی، پشتیبانی فنی، مرکز تماس و مشاوره، ایده پردازی و راه اندازی استارتاپ های ارائه خدمات مبتنی بر وب، آماده همکاری و مشارکت در تمامی زمینه های یاد شده با تمامی سازمان ها و ارگانها دولتی و خصوصی را دارد.

گالری

اطلاعات تماس

026-34162000

البرز، کرج خیابان درختی برج مرکز خرید درختی طبقه 6 واحد 4

info@alborzmobin.net

شاتل (شرکت آریا رسانه تدبیر)

شاتل (شرکت آریا رسانه تدبیر)گروه شرکت‌های شاتل (گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل)، بزرگ‌ترین مجموعه‌ی فعال در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و راهکارهای ارتباطی اینترنتی در کشور است که توانسته است طی سال‌های فعالیت خود، خدمات کارسازی را در این حوزه به مشتریان سراسر کشور ارایه کند. شاتل اولین ارایه‌کننده‌ی خدمات +ADSL2 در کشور است.

گروه شرکت‌های شاتل با بیش از ۱۳۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص، با گسترش دامنه­‌ی توزیع خدمات خود در استان ‌های مختلف از طریق نزدیک به ۴۰۰ دفتر نمایندگی، یک هزار عامل فروش و بیش از ۲۵۰۰ نفر نیروی انسـانی توانسته است سراسر کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و با بیش از 3 میلیون مشتری بزرگ‌ترین سهم از مشتریان بازار اینترنت و خدمات تکمیلی آن در کشور را به‌ویژه در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 به خویش اختصاص دهد.

گروه شرکت‌های شاتل علاوه بر آنکه از اولین ارایه‌کنندگان خدمات خط دیجیتال مشترک نامتقارن (+ADSL2) در ایران میباشد، اولین اپراتور شبکهٔ زیرساخت بی‌سیم با ظرفیت گیگابیت با مکان‌شناسی حلقه‌ای (توپولوژی رینگ) بر پایهٔ فناوری ریزموج بر روی فرکانس اختصاصی به‌شمار می‌آید که مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را کسب کرده‌است.

تاریخچه شاتل

گروه شرکت‌های شاتل، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با کسب مجوز ISP و ICP از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف ارایه‌ی خدمات دست‌رسی به اینترنت و با همراهی تیمی متشکل از ۲۰ نفر از کارشناسان و متخصصان کارآزموده آغاز کرد. فعالیت‌های گروه در هنگام تاسیس، به‌طور خاص بر روی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت از طریق تماس تلفنی (Dial Up) و کارت تلفن بین‌المللی متمرکز بود.

پس از گذشت یک سال و هم‌زمان با رشد و توسعه‌ی کاربرد شبکه‌ی جهانی اینترنت و تنظیم مقررات خدمات رادیویی در کشور و همچنین با افزایش نیاز سازمان‌ها به خدمات اینترنت، گروه شرکت‌های شاتل موفق شد مجوز PAP را از میان ۳۰۰ شرکت ارایه‌کننده‌ی خدمات اینترنت و ارتباطات در ایران از شرکت مخابرات کسب کند و به دنبال آن دامنه‌ی فعالیت‌ها و خدمات خود را به میزان چشم‌گیری گسترش دهد.

گروه شرکت‌های شاتل، پس از دریافت مجوزهای یاد شده، توانست با سرمایه‌گذاری قابل توجه، خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 و خدمات تکمیلی مرتبط با آن را همچون VPN، VOD، VDSL، بسترسازی برای آموزش مجازی و … به‌صورت گسترده به مشتریان ارایه کند.

با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های گروه، خدماتی همچون ارایه‌ی پهنای باند به صورت DSL و بی‌سیم و همچنین ارایه‌ی راهکارهای اختصاصی برای برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی برای سازمان‌ها به سبد محصولات و خدمات این شرکت افزوده شد.

این مجموعه در سال ۱۳۹۴ با دریافت پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) ، گام بزرگ دیگری در ارایه و تحول خدمات نوین به مشتریان و تکمیل سبد محصولات و خدمات خود برداشته است. این مجوز برای ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت مستقل از فناوری صادر و اعطا شده و یک پروانه جامع در حوزه ثابت است.

شاتل و سهم بازار

هم‌اکنون، گروه شرکت‌های شاتل به‌عنوان اولین ارایه‌کننده‌ی فناوری +ADSL2  در کشور، سهم بزرگی از مشتریان اینترنت پرسرعت و خدمات تکمیلی آن را چه در میان کاربران خانگی و چه در میان شرکت‌ها و سازمان‌ها به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که بیش از سه میلیون نفر از کاربران خانگی و شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر کشور از بیش از ۸۰۰ هزار سرویس فعال و خدمات اینترنت پرسرعت شاتل بهره می‌گیرند. که این تعداد به همراه استفاده کننده از دیگر خدمات شاتل این شرکت را به نامی شناخته شده و قابل اطمینان در میان شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت در کشور تبدیل کرده است.

مدیران و کارکنان این شرکت در تلاش برای ارایه‌ی ایده‌ها و خدمات نوین هرگز از پا ننشسته‌اند و با تلاشی شبانه‌روزی در اندیشه‌ی دست‌یابی به نام و جای‌گاهی بالاتر در بازار و در نهایت دست‌یابی به رضایت و خوشنودی مشتریان هستند.

خدمات

برخی خدمات گروه شرکت‌های شاتل عبارت اند از:

 • ارایهٔ خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2
 • ارایهٔ خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 بر روی خطوط فیبر نوری
 • ارائه خدمات تلفن ثابت در سراسر کشور با پیش‌شماره‌های (۹۱۰۰ , ۹۱۳۲)-کد شهر
 • ارائه خدمات نسل جدید سیم کارت تلفن همراه (شاتل موبایل) با پیش‌شماره 0998 ( MVNO )
 • خدمات اینترنت پرسرعت ثابت TD-LTE
 • ارایهٔ خدمات مکالمه تلفن بین‌المللی (صدا روی پروتکل اینترنت VoIP)
 • ارایهٔ خدمات تهیه و نصب تجهیزات شبکه‌های دست‌رسی و تجمیع برای شرکت‌های مخابراتی و سازمان‌های بزرگ
 • اینترنت پهن‌باند (Broadband) به صورت پهنای باند بی‌سیم (Wireless Bandwidth) و از طریق سیم مسی (DSL)
 • ارایهٔ راه کارهای خاص برقراری ارتباطات نقطه به نقطه یا شبکه خصوصی مجازی (VPN) سازمان‌ها
 • ارایهٔ خدمات میزبانی سرور (Co-Location)
 • ارایهٔ راهکارهای امنیتی اینترنتی آنتی‌ویروس کاسپرسکی
 • ارایهٔ خدمات پشتیبانی فنی برای خدمات برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی
 • ارایهٔ خدمات دست‌رسی به اینترنت از طریق شماره‌گیری (Dial Up)
خدمات اینترنتی

سرویس‌های ADSL شاتل در حدود ۸۶۰ مرکز مخابراتی در کشور ارائه می‌شود که از این تعداد بیش از ۱۲۰ مرکز در شهر تهران و بقیه در سایر شهرها و استان‌های ایران قرار دارد. خدمات اینترنتی در دو نوع اختصاصی (پهن‌باند) و اشتراکی وجود دارند.

سرویس‌های اختصاصی

گروه شرکت‌های شاتل سرویس‌های اختصاصی یا پهن‌باند را برای ارتباط سازمان‌ها و شرکت‌ها با شبکه جهانی یا میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای ایشان ارائه می‌دهد

سرویس‌های اشتراکی

سرویس‌های اشتراکی شامل چهار نوع سرویس‌های ویژه (ART)، سرویس‌های اقتصادی (Eco)، سرویس‌های اقتصادی اداری (Eco-Office) و سرویس‌های اقتصادی (Eco-Light) است. این سرویس‌ها در میزان ضریب اشتراک، محدودیت ترافیک ماهیانه و پوشش دهی مراکز مخابراتی متفاوت هستند. سرویس‌های اشتراکی مطابق قرارداد بین این شرکت و مشترکین (ماده ۱–۲ تبصرهٔ ۱) با حداکثر سرعت دریافت و ارسال داده‌ها ارائه و بسته به شرایط خط مشترک راه‌اندازی می‌شود.

ضریب به اشتراک‌گذاری

سیاست شاتل در خصوص ضریب اشتراک سرویس‌های ارائه شده مطابق مصوبه جلسه ۱۵۲ کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، با ضریب اشتراک یک به هشت می‌باشد. در وبسایت این شرکت در عین حال عنوان شده «برای سرویس‌های نامحدود یا در ساعات مصرف رایگان»، استفاده از ابزارهای به اشتراک‌گذاری فایل به صورت پیوسته و مصرف بی‌رویه که باعث تحت فشار قرار گرفتن دیگر کاربران شود، به صورت خودکار و تدریجی باعث کاهش ضریب به اشتراک‌گذاری و کیفیت سرویس وی خواهد شد.

برای سرویس‌های ویژه (ART) ارائه شده توسط این شرکت تا پیش از شهریور ماه ۱۳۸۹ محدودیت حجمی بارگیری مشخص شده بود اما پس از آن، ترافیک این سرویس‌ها به «نامحدود» تغییر یافت.

شاتل موبایل

شاتل موبایلشرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل با نام تجاری شاتل موبایل؛ “عضو جدید” خانواده بزرگ شاتل است. این برند به عنوان نخستین اپراتور نسل جدید خدمات تلفن همراه کشور وارد بازار خدمات ارتباطی همراه می‌شود. شبکه هوشمند شاتل موبایل شبکه ای سراسری است که با اتصال به این شبکه، گسترده‌ترین و بهینه‌ترین پوشش3G  و 4G تلفن همراه را در کشور تجربه خواهید کرد.

فناوری هوشمند شاتل موبایل بر روی کلیه سیم‌کارت‌های این اپراتور اعمال می‌شود، لذا با قرار دادن سیم‌کارت در هر نوع دستگاه (مانند مودم) و انجام تنظیمات مربوط به هوشمندسازی سیم‌کارت شاتل موبایل با کیفیت‌ترین پوشش سیگنالی در هر نقطه از کشور برای شما فراهم خواهد شد.

انتقاد از مخابرات

این شرکت در مواردی از نحوه تعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص تعهدات خود در قبال شرکت‌های خصوصی انتقاد داشته‌است و گاه از برخوردهای انجام شده به عنوان کارشکنی‌های نام برده‌است. غالب این انتقادها در زمینه رانژه نکردن خطوط، در اختیار قرار ندادن امکانات پسیو و اکتیو مطرح شده‌است.

انتقاد از شاتل

در پی انتشار خبری در وب‌سایت شاتل به نقل از عضو هیئت مدیره آن شرکت، مبنی بر تمایل ۴۱درصد از کاربران همراه اول به مهاجرت به سمت سایر اپراتورها، اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام کرد یقیناً این ادعا نادرست بوده و با نتایج نظرسنجی‌های متعدد صورت گرفته مغایر است.

پوشش خدمات و نمایندگی‌ها

دفتر مرکزی شاتل در تهران قرار دارد. شاتل، چهار شرکت زیرمجموعه در شهرهای اصفهان، کاشان، کرج و تبریز دارد. واحد امور مشترکین شرکت شاتل واقع در دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد. چهار دفتر ستادی شرکت شاتل و بیش از ۴۰۰ نمایندهٔ رسمی آن در سراسر کشور در اکثر شهرهای کشور ارایهٔ خدمات را برعهده دارند. و در برخی استان‌ها از جمله مازندران با پروژه‌های مشارکتی با مخابرات‌های استانی به پوشش استانی اقدام کرده‌است.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است