شرکت البرز ابتکار مبین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه ارائه و فروش کلیه خدمات اینترنتی، پشتیبانی فنی، مرکز تماس و مشاوره، ایده پردازی و راه اندازی استارتاپ های ارائه خدمات مبتنی بر وب، آماده همکاری و مشارکت در تمامی زمینه های یاد شده با تمامی سازمان ها و ارگانها دولتی و خصوصی را دارد.

گالری

اطلاعات تماس

026-34162000

البرز، کرج خیابان درختی برج مرکز خرید درختی طبقه 6 واحد 4

info@alborzmobin.net

آسیاتکآسیاتک یا همان شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در اواخر سال ۱۳۸۲، به‌منظور ارائه خدمات نوین در صنعت ICT، تأسیس و موفق به اخذ مجوز PAP از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جهت ارائه خدمات خطوط کابلی دیجیتالی (DSL) با و اعتبار ده ساله از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۹۲ گردید. همچنین جهت ارائه خدمات ADSL در سایر استان­ها نیز موفق به دریافت مجوز ISP در ۳۰ استان از سال ۱۳۸۷ و سپس مجوز ISDP، از وزارت ارتباطات و فن­آوری اطلاعات گردید.

این شرکت از سال ۱۳۹۲ نیز با توجه به توسعه خدمات خود، در جهت ارائه خدمات میزبانی و اشتراک مکانی مراکز داده اقدام به اخذ مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی نمود که پروانه صادره در طی سنوات تمدید شده است.

در سال ۱۳۹۴ نیز با توجه به اتمام مجوز PAP، از سوی سازمان تنظیم مقررات مجوز جدید FCP به‌عنوان جایگزین مجوزهای PAP، ISDP و ISP اعلام شد و این شرکت موفق به اخذ این مجوز از سال ۱۳۹۴ با اعتبار ده ساله تا سال ۱۴۰۴ از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهت ارائه هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبکه و ارائه خدمات صوتی، تصویری، متنی، داده­ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش‌افزوده  با شماره مجوز ۱۶-۹۴-۱۰۰  گردید.

با توجه به نیاز به اخذ مجوز “ارائه خدمات باند پهن ثابت روی بستر سیم کارت (TD_LTE)” شرکت در قالب کنسرسیوم «فن آوران‌نوین‌بنیان‌پاسارگاد» موفق به اخذ مجوز بهره برداری از فرکانس ۲۶۰۰ به مدت ۱۰ سال گردید.

۱۴ نوع محصول و خدمتی که توسط FCP قابلیت ارائه دارد عبارت است ازVOD,FTTx,OTT,Xdsl,IDC,WiFi,VoIP,LET,IP-PBX,PSTN,IXP,CDNو …  که در حال حاضر شرکت انتقال داده­های آسیاتک تعداد ۹ محصول و خدمت از محصولات/خدمات فوق را ارائه می­دهد.

آسیاتک در شهرهای مختلف ایران مشغول به کار می‌باشد و یکی از ارائه دهندگان دیتا سنتر (IDC) نیز می‌باشد. این شرکت سرورهای خود را در شرکت ارتباطات زیرساخت مستقر کرده‌است.دیتاسنتر اصلی این شرکت در برج میلاد قرار داردکه بزرگترین دیتاسنتر کشور است.

پوشش دهی و شرح خدمات آسیاتک

اینترنت آسیاتک در بسیاری از مناطق ایران پوشش دهی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی سرویس های متنوع شرکت آسیاتک، ویژگی ها و امکانات آن ها می پردازیم.

خدمات اینترنت آسیاتک

اینترنت پرسرعت ADSL2+
 • اینترنت پرسرعت VDSL (در آینده)
 • پهنای باند اختصاصی
 • اینترنت بی‌سیم اشتراکی
 • اینترنت PUBLIC WIFI
 • اینترنت نسل 4 ثابت TD-LTE
 • تلفن ثابت آسیاتل (VOIP)
 • میزبانی دیتاسنتر (Colocation)
 • خدمات ابری (Cloud)
 • خدمات ارزش افزوده (VAS)
 • سرور مجازی/ اختصاصی
شرکت انتقال داده های آسیاتک
اینترنت پرسرعت ADSL آسیاتک

اینترنت پرسرعت ADSL2+ مناسب مشترکین اداری و خانگی طراحی شده است و در سه سطح نقره‌ای، برنزی کم‌حجم و برنزی پرحجم در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. اگر مصرف حجم اینترنت شما بالاست سرویس نقره‌ای بهترین انتخاب و چنانچه سرعت بالاتر برایتان اولویت دارد و در عین حال حجم زیادی نیاز ندارید سرویس برنزی کم‌حجم را انتخاب کنید. سرویس‌های نقره‌ای در مراکز تماس اولویت پاسخگویی بالا و سرویس‌های برنزی الویت معمولی دارند، همچنین با خرید سرویس‌های نقره‌ای به ازای هر 5هزار تومان یک امتیاز در باشگاه مشتریان دریافت می کنید، اما برای سرویس‌های برنزی امتیازی در نظر گرفته نشده است.

با خرید بسته‌های سه و شش ماهه و یکساله هزینه‌ها نیز کاهش می‌یابد. در سرویس‌های برنزی پر حجم حداقل و حداکثر هزینه ماهانه هر گیگابایت 500 و 1500 تومان است، هزینه ماهانه هر گیگ برای سرویس‌های کم حجم ثابت و 2000 تومان است.با خرید 6 ماهه و یکساله سرویس‌های نقره‌ای و برنزی پرحجم به ترتیب 5 و 10 درصد تخفیف خواهید گرفت.

ویژگی ها و امکانات سرویس اینترنت پرسرعت ADSL آسیاتک
 • امکان خرید حجم اضافه عادی که تا پایان مدت سرویس اصلی و در تمامی روزها و ساعات قابل استفاده است.
 • امکان خرید گیگ باکس یا همان حجم اضافه با قیمت‌های بسیار مناسب‌تر است و اگر در ساعت‌های خاصی از روز و یا آخرهفته‌ها، مصرف بیشتری دارید این گزینه انتخاب مناسب و به صرفه‌ای است. گیگ باکس صبحانه، عصرانه، شبانه و آخر هفته، پک‌های مختلف این سرویس است.
 • برای ایجاد حاشیه اطمینان 5% ترافیک بیشتر به آستانه مصرف هر کدام از سرویس‌ها اضافه می‌شود
 • SLA برای سرویس نقره‌ای 99% و برای سرویس برنزی 98% است
 • امکان انتقال سرویس ADSL از یک خط به خط دیگر
 • حجم باقی مانده قابل انتقال نیست و امکان استفاده محدود به مدت زمانی است که سرویس برای شما فعال است.
 • هزینه هر گیگابایت حجم اضافی 1000 تومان، و هر گیگ باکس روزانه با توجه به مدت زمان و نوع بسته از 200 تا حدود 570 تومان متغیر است.
 • برای نصب و راه اندازی این سرویس 15000 تومان، دایری و تخلیه خطوط 12000 تومان و ایاب و ذهاب به منظور نصب و راه‌اندازی یا رفع خرابی 15000 تومان هزینه از شما دریافت می‌شود. همچنین 9% مالیات به هزینه کلیه سرویس‌ها اضافه خواهد شد
 • برای خرید مودم همراه با هزینه ارسال و محاسبه مالیات و عوارض مجموعا 670 هزار تومان کنار بگذارید.
اینترنت VDSL آسیاتک

در حال حاضر آسیاتک اینترنت پرسرعت VDSL را ارائه نمی‌دهد اما امکان پیش ثبت‌نام این سرویس در سایت آسیاتک وجود دارد. با انجام پیش ثبت نام، شما در الویت دریافت این خدمت قرار می‌گیرید.

خدمات اینترنت نسل 4 ثابت (TD-LTE)

اینترنت نسل 4 ثابت یکی دیگر از خدماتی است که آسیاتک ارائه می‌دهد. از مزیت‌های این سرویس می‌توان به سرعت بالاتر نسبت به ADSL  و وایمکس و همچنین می‌توان به نداشتن برخی محدودیت‌ها مثل لزوم ظرفیت خالی، نیاز به استفاده از خط تلفن و عدم امکان جابه‌جایی مودم  اشاره کرد.

برای استفاده از اینترنت پرسرعت TD-LTE  آسیاتک به یک مودم و سیم کارت نیاز دارید که با احتساب هزینه ارسال و نصب و راه اندازی باید هزینه‌ای حدود 850 هزار تومان بپردازید. نکته منفی در خرید تجهیزات این است که امکان قرار دادن بیش از یک محصول در سبد خرید وجود ندارد و برای خرید سیم کارت و مودم باید دو سفارش ثبت کنید و برای هر کدام نیز 15000 تومان هزینه ارسال بپردازید.

اینترنت پرسرعت آسیاتک

پوشش منطقه‌ای مورد دیگری است که برای استفاده از سرویس TD-LTE اهمیت دارد، برای اطلاع از این موضوع باید تماس بگیرید و امکان چک کردن از روی نقشه در سایت آساتک وجود ندارد.

 • امکان خرید حجم اضافه
 • امکان خرید گیگ باکس
 • ارائه مودم با قابلیت جابجایی و امکان دریافت سرویس در تمامی مناطق تحت پوشش
 • ارائه بسته‌های متنوع یک، سه ، شش ماهه و یکساله
 • 15000 تومان هزینه نصب و راه‌اندازی و 9% مالیات به تمامی سرویس‌ها اضافه می‌شود

برای استفاده از این خدمت حتما باید تجهیزات و سرویس را خریداری کنید و مانند برخی از رقبا امکان استفاده از خدمت به صورت تستی و یا تجیهزات اجاره‌ای در آسیاتک وجود ندارد.

اینترنت بی‌سیم اشتراکی آسیاتک

ارائه اینترنت بی‌سیم اشتراکی یا اینترنت رادیویی، یکی دیگر از خدمات آسیاتک است. آسیاتک در این حوزه دو خدمت اینترنت بی‌سیم اشتراکی و اینترانت بی‌سیم اشتراکی را عرضه می‌کند.

از جمله مزایای این سرویس می‌توان به سرعت بالا (پهنای باند تا 50 مگابیت بر ثانیه)، عدم نیاز به خط تلفن، برابری سرعت دانلود و آپلود، سرعت و کیفیت پایدار اشاره کرد.این خدمت برای شرکت‌ها، مشترکین با تعداد کاربر بالای 10 نفر مثل مجتمع‌های مسکونی، همچنین هتل‌ها و کارخانجات مناسب است.

دسترسی به این خدمت نیازمند امکان سنجی دقیق فنی است، نقاط تحت پوشش این خدمت را می‌توان از روی نقشه بررسی کرد، همچنین امکان‌سنجی حضوری نیز قبل از استفاده از این سرویس باید انجام شود.

علاوه بر هزینه‌ای که برای دریافت سرویس می‌پردازید که متناسب با مدت زمان و حجم متفاوت است، باید هزینه‌ای حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان برای تجهیزات (رادیو گیرنده، کابل، اکسس پوینت) در نظر بگیرید. همچنین هزینه نصب تجهیزات و کابل کشی با توجه به شرایط محل محاسبه می‌شود.

 • سرعت بسیار بالاتر نسبت به ADSL
 • عدم نیاز به خط تلفن
 • سرعت و کیفیت پایدار
 • امکان دریافت حجم اضافه
 • امکان خرید گیگ باکس
 • ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی یک سوم بها محاسبه می‌شود.
 • ترافیک نیم بها برای سایت‌های داخلی
 • دریافت 15000 تومان هزینه نصبت اکسس پوینت و راه اندازی سرویس
پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی به شرکت‌ها، سازمان‌ها، مراکز دانشگاهی و حتی سایر اپراتورها از دیگر خدماتی است که آسیاتک ارائه می‌کند. آسیاتک در زمینه ارائه پهنای باند خود را یکی از پرظرفیت‌ترین شرکت‌های اینترنتی معرفی می‌کند و قیمت تمام شده و کیفیت پهنای باند را مزیت خود نسبت به رقبایش اعلام کرده است. اما اطلاعاتی در مورد خدمات این بخش، ویژگی‌ها ، پشتیبانی و حجم و سرعتی که ارائه می‌دهد در سایت آسیاتک وجود ندارد و برای آشنایی با سرویس باید در سایت این شرکت درخواست مشاوره ثبت کنید.

آسیاتک سه خدمت در این حوزه عرضه می‌کند:

 • پهنای باند اینترنت اختصاصی
 • پهنای باند اینترانت داخلی (IXP)
 • خدمات برقراری ارتباط (انتقال) بین نقاط مختلف شرکت‌ها و سازمان‌ها (VPN شبکه‌های خصوصی مجازی)
ارائه اینترنت رایگان در مکان‌های عمومی (Public WiFi)

Public Wi-Fi یا سرویس وایرلس عمومی یکی از خدماتی است که امکان استفاده از WIFI را به عموم مردم می‌دهد. این خدمت مختص مکانهایی است که آسیاتک آنجا را مجهز به این سرویس کرده باشد. دسترسی به اینترنت پرسرعت آسیاتک در 57 نقطه از جمله مراکز خرید، فرودگاه‌ها و هتل‌ها در شهرهای مختلف ایران وجود دارد. این سرویس به دو صورت رایگان و ثبت نام دائمی ارائه می‌شود.

در گزینه رایگان امکان استفاده روزانه 60 دقیقه و 100 مگابایت وجود دارد و در گزینه ثبت نام دائمی امکان خرید سرویس بدون محدودیت زمانی و با حجم دلخواه وجود دارد.

اینترنت آسیاتک

طرح های تشویقی آسیاتک

باشگاه مشتریان آسیاتک محلی است که کاربران می‌توانند امتیاز کسب کنند و در جشنواره‌های مختلفی که متناسب با مناسبت ها، فصل ها و موقعیت ها برگزار می شود، شرکت کنند و از جوایز و قرعه‌کشی‌ها استفاده کنند. همچنین امکان استفاده از خدمات شرکت‌ها و سازمان‌هایی که باشگاه مشتریان آسیاتک با آن‌ها قرارداد دارد با کسر امتیاز از باشگاه مشتریان، از دیگر کاربردهای امتیازات باشگاه مشتریان است.

روش دریافت امتیاز باشگاه مشتریان آسیاتک

خرید سرویس و یا تمدید سرویس اینترنت پرسرعت آسیاتک (ویژه سرویس‌های نقره‌ای) ، شرکت در نظرسنجی، دعوت از دوستان، نصب اپلیکیشن از جمله کارهایی است که می‌توان امتیاز باشگاه مشتریان آسیاتک را دریافت کرد. یادآوری روزهای مهم  (تولد و سالگرد ازدواج) مشتریان از طریق ارائه امتیاز به آن‌ها از دیگر روش‌های کسب امتیاز در باشگاه مشتریان این شرکت است.

تخفیف‌های 5 و 10 درصدی به ازای خرید سرویس‌های بلندمدت و بن تخفیف درج شده بر روی برخی از محصولات خریداری شده نیز از دیگر طرح‌های تشویقی آسیاتک است.

رضایت مشتریان

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیشترین شکایات ثبت شده از شرکت آسیاتک (حدود 80%) مربوط به پشتیبانی و ارائه خدمت است و بعد از آن نارضایتی از کیفیت سرویس و در آخر مشکلات مالی و تعرفه قرار دارند.

سخن پایانی

آسیاتک یکی از شرکت‌های برتر در زمینه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت است. تنوع بالای خدمات، تعریف سرویس‌های مختلف که متناسب با نیاز مشتریان است. این شرکت در سال‌های اخیر همواره در میان شرکت‌های برگزیده ارائه خدمات اینترنت به ویژه اینترنت خانگی بوده است. همچنین آسیاتک خدمات خود را در همه استان‌ها ارائه می‌دهد به طوری که با توجه به نیاز مخاطب می‌تواند یکی از اولین گزینه‌ها برای خرید اینترنت باشد.

البرز نت

البرز نت دفترمرکزی پشتیبانی و نمایندگی آسیاتک در استان البرز

البرز نت (شرکت البرز ابتکار مبین) ارائه دهنده کلیه خدمات فروش اینترنت و سرویس های  آسیاتک در استان البرز و همچنین دفتر مرکزی پشتیبانی آسیاتک استان، تمامی خدمات و سرویسهای مورد نیاز شما را با تخفیف ویژه و کارشناسی رایگان در سریعترین زمان ممکن ارائه داده و همچنین آماده ارائه خدمات ویژه سازمان ها شامل فروش سرویس ها و خدمات و تجهیزات به کارکنان سازمانی بصورت اقساط و یا امانی در سراسر کشور میباشد.

آسیاتک

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است