شرکت البرز ابتکار مبین با بیش از 10 سال تجربه در زمینه ارائه و فروش کلیه خدمات اینترنتی، پشتیبانی فنی، مرکز تماس و مشاوره، ایده پردازی و راه اندازی استارتاپ های ارائه خدمات مبتنی بر وب، آماده همکاری و مشارکت در تمامی زمینه های یاد شده با تمامی سازمان ها و ارگانها دولتی و خصوصی را دارد.

گالری

اطلاعات تماس

026-34162000

البرز، کرج خیابان درختی برج مرکز خرید درختی طبقه 6 واحد 4

info@alborzmobin.net

پارس آنلاین

پارس آنلاینپارس آنلاین یا گروه شرکت‌های پارس آنلاین، در سال ۱۹۹۹ میلادی (1387) تأسیس شد و هم‌اکنون به عنوان بزرگ‌ترین مجموعهٔ بخش خصوصی فعال در حوزه ارائه خدمات دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی است. بر طبق برآوردها، افزون بر یک میلیون نفر از خدمات اینترنت پرسرعت ADSL و VDSL پارس‌آنلاین و بیش از یک هزار سازمان و مؤسسه خصوصی و دولتی از خدمات سازمانی پارس آنلاین در اقصی نقاط کشور استفاده می‌کنند.

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بخش خصوصی ارایه کننده‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و موثری را برای تمامی کاربران در سطح کشور فراهم سازد.

خدمات و زمینه های فعالیت شرکت اینترنت پارس آنلاین

مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات این گروه، ارایه‌ی راهکارهای متنوع برای دسترسی به اینترنت، خدمات مرکز داده‌ها همچون میزبانی وب، اشتراک فضا، سرور اختصاصی، سرور ابری (cloud) و… است.

خانواده بزرگ مشتریان گروه شرکتهای پارس آنلاین از مجموعه ای افزون بر 1میلیون نفر از استفاده کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت ADSL و VDSL و بیش از یک هزار سازمان و موسسه خصوصی و دولتی استفاده کننده از خدمات سازمانی پارس آنلاین در اقصی نقاط کشور تشکیل شده است.

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین برای ارایه‌ی خدمات کارآمد و موثر به مشتریان خود، هم‌اکنون بالغ بر 1.000 نفر از مدیران و نیروی انسانی خبره و متخصص را در خود جای داده است.

مهمترین فعالیت های  و خدمات پارس آنلاین

اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را می‌توان به صورت موارد زیر برشمرد:

 • ارایه‌ی خدمات گسترده دسترسی به اینترنت برای عموم کاربران
 • ارایه ی خدمات برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی
 • ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL و VDSL) و خدمات تکمیلی آن
 • ارائه خدمات به برج ها و مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری
 • ارایه ی خدمات ماهواره ای VSAT
 • ارایه‌ی خدمات پهنای باند اختصاصی
 • ارایه‌ی راهکارهای خاص ارتباطی برای سازمان‌ها و موسسات
 • ارایه‌ی خدمات میزبانی، اشتراک فضا (Co-Location) و سرور اختصاصی (Dedicatedserver)
 • ارائه خدمات دیتاسنتر اختصاصی (Cage)
 • ارائه خدمات سرورهای ابری (cloud)
 • پشتیبانی فنی از کلیه‌ی خدمات ارتباطات دیتا

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین به عنوان اولین و بزر‌گترین مجموعه‌ی ارایه‌کننده‌ی خدمات اینترنت و دسترسی به شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، ارایه‌ی خدمات کارآمد به مشتریان و پاسخ‌گویی موثر به نیاز آنان را رکن اصلی توسعه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است.

نگرش مشتری‌مداری حاکم بر فعالیت‌های گروه از همان ابتدای راه موجب شده است تا افزایش خوشنودی مشتریان، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارایه‌ی خدمات نوین، افزایش کارآیی و پشتیبانی فنی و رقابت سالم و اصولی با رقیبان جزو مهم‌ترین اصول و ارزش‌های فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین باشد. چه آن که، خدمت‌رسانی به جامعه و کمک به رشد و توسعه‌ی فرهنگ استفاده از اینترنت و دیگر ابزارهای نوین ارتباطی به عنوان شاخصی برای میزان رشد و توسعه‌ی کشور نیز همواره مورد توجه مدیران و کارکنان پارس‌آنلاین بوده است.

بررسی امکانات فنی

ساختمان اینترنت پرسرعت پارس آنلاینبی‌تردید، ارایه‌ی آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حوزه‌ی ارتباطات دیتا، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های عظیم و قابل توجه بر روی تجهیزات فنی است. از این روی، پارس‌آنلاین از ابتدای فعالیت تا کنون، سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیری در زمینه‌ی توسعه تجهیزات و پشتوانه‌های فنی گروه انجام داده است. به گونه‌ای که برای ارایه‌ی آخرین امکانات پیشرفته‌ی جهان به مشتریان و انتقال آخرین دانش و فناوری‌ها به متخصصان کشور، تا کنون بخش عمده ای از سود حاصل از فعالیت‌های گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین صرف توسعه‌ی تجهیزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص گشته است. چه آن که، تعداد بی‌شمار اعضای خانواده‌ی مشتریان گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین نیز، پشتوانه‌ی ارزشمندی برای سرمایه‌‌گذاری‌های روزافزون بر تجهیزات و امکانات فنی بسیار پیشرفته‌ی روز جهان توسط پارس‌آنلاین شده است.

به همین خاطر است که شبکه ها‌ی ارتباطی پارس‌آنلاین با استفاده از پیشرفته‌ترین، مرغوب‌ترین و برگزیده‌ترین تجهیزات و امکانات فنی بنا شده است و هم‌زمان با توسعه آخرین امکانات و فناوری‌های روز جهان در حال توسعه و گسترش است. هم‌اکنون، شبکه ها‌ی ارتباطی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، تجهیزات و پشتوانه‌های فنی زیر را در خود جای داده است:

 • هفت ایستگاه ارسال و دریافت (HUB) ماهواره‌ای با ظرفیت بیش از 5000 ترمینال ماهواره ای
 • ارتباط فیبر نوری بدون محدودیت ظرفیت با شبکه زیرساخت کشور
 • ارتباط فیبر نوری و سیمی با شبکه مخابرات ایران در سراسر کشور با ظرفیت های گوناگون
 • داشتن بیش از 100 پاپ سایت ارتباطی در تهران و شهرهای اطراف برای پوشش شبکه ارتباطی بی سیم Wireless
 • داشتن بیش از 1 میلیون پورت دسترسی پرسرعت ADSL در بیش از 350 شهر و از طریق 1400 مرکز مخابراتی
 • دارا بودن بیش از 100 خط E1 (هر خط با ظرفیتی معادل30 خط تلفن معمولی) و بیش از 500 خط تلفن آنالوگ
 • داشتن بزرگترین مرکز داده‌ (دیتاسنتر) بخش خصوصی در پردیس و تهران با ظرفیت بیش از 300 رک
شرکت های زیر  مجموعه گروه شرکت های پارس آنلاین

هم‌اکنون، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از پنج شرکت تخصصی تشکیل شده است. مجموعه‌ی خدماتی که به صورت تخصصی توسط هر یک از شرکت‌های گروه ارایه می‌شود، سبد کاملی از خدمات مورد نیاز افراد و سازمان‌ها را در زمینه‌ی بهره‌گیری از اینترنت و ابزارهای نوین ارتباطی جهان به وجود آورده است.

گروه شرکت های پارس آنلاین

به دیگر سخن، گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین از مجموعه‌ای از شرکت‌های با شخصیت حقوقی مستقل تشکیل شده است که هر کدام از آنها برای ارایه‌ی یک شاخه‌‌ی تخصصی از خدمات اینترنت و ارتباطات دیتا تشکیل شده است تا گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین بتواند به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور دیتای خصوصی کشور، سبد کامل و کارآمدی را از مجموعه‌ی این خدمات با بالاترین کیفیت مورد انتظار به مشتریان سراسر کشور ارایه دهد.

در میان شرکت‌های گروه:

 • شرکت پارس‌آنلاین، وظیفه‌ی ارایه‌ی کلیه‌ی خدمات دیتاسنتر و خدمات خاص را به عهده دارد.
 • شرکت پارس‌آنلاین ارتباطات، مسئولیت تأمین بسترهای سیمی، فیبرنوری و بی سیم را در سراسر کشور به عهده دارد.
 • شرکت پارس ارتباطات، مسئولیت تأمین بسترهای ماهواره ای و ارائه خدمات انتقال داده از طریق ماهواره را به عهده دارد.
 • شرکت خدمات تلفنی بین الملل پارس آنلاین، وظیفه ارائه خدمات تلفنی بین الملل را به عهده دارد.
 • شرکت پارس نت، وظیفه ایجاد شبکه سراسری جهت بهره برداری از خدمات اینترنت اشیاء (IOT) در کشور را به عهده دارد.
 • شرکت پارس صدای ارتباط، به صورت تخصصی وظیفه ایجاد و مونیتورینگ مرکز تماس حرفه ای را بر عهده دارد.

شایان ذکر است، هم‌افزایی تخصص و دانش هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه، توان تخصصی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین را برای ارایه‌ی خدمات ارتباطات دیتا با بهترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی افزایش داده است.

تفاهم‌نامه و انتقال سهام به های‌وب

شرکت پارس آنلاین در تاریخ ۷ آبان ۱۳۹۶ جهت انتقال کامل سهام‌های خود به شرکت های‌وب تفاهم‌نامه‌ای امضا نمود.بنا بر گزارش‌های واصله، این تفاهمنامه به سرانجام نرسیده‌است و سرنوشت آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از این رو، شرکت پارس‌آنلاین همچنان با نام تجاری خود به ارائه خدمات و فعالیت‌های سابق ادامه خواهد داد.

سرانجام در فروردین ۱۳۹۸ کلیه سهام شرکت پارس آنلاین به شرکت های‌وب انتقال یافت و آقایان سعید و عبدالله و رضا فاتح از شرکت خارج شدند.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است