مایکروسافت در اقدامی غافلگیر کننده پروژه Honolulu خود که یک راهکار جدید جهت مدیریت ویندوز و ویندوز سرور است را با نام جدید Windows Admin Center عرضه کرد.

Project Honolulu یک مجموعه ابزار گرافیکی مدیریت ویندوز سرورها در جهت انجام عملیات عیب یابی، پیکربندی و نگهداری است که به صورت محلی پیاده سازی شده و بر پایه مرورگر است که به مدیرهایAdmins)IT) کنترل کامل برای مدیریت تمامی جنبه های زیرساخت های سرور های خود را خواهد داد و بطور خاص برای مدیریت شبکه های خصوصی که به اینترنت متصل نیستند مفید هستند.

با استفاده از Honolulu شما می توانید ابزارهای پیکربندی و مدیریت های متعدد و چندگانه مانند Server Manager ،Task Manager و غیره را با یک ابزار مدیریت سرور ساده و آسان جایگزین کنید.

رنامه Honolulu در یک مرورگر وب اجرا می شود که نودهای(node) ویندوز سرور ۲۰۱۶، ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ را از طریق دروازه Honolulu که شما می توانید آنرا روی ویندوز سرور ۲۰۱۶ یا ویندوز ۱۰ نصب کنید مدیریت می کند.

دروازه(gateway) سرورها را از طریق PoweShell و WMI مدیریت می کند. برنامه و دروازه هردو از طریق یک بسته msi. نصب می شوند که می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-server-honolulu

انتشار وب سرور به DNS و نصب و راه اندازی تنظیمات firewall می تواند به شما اجازه دسترسی به Honolulu را از طریق اینترنت عمومی بدهد که شما را قادر به متصل شدن و مدیریت سرورهایتان از هر نقطه و از طریق مرورگر می سازد.

برای مطالعه بیشتر درباره Project Honolulu می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/manage/honolulu/honolulu

0 Comments

Submit a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.